NEDEN YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ?

DOĞAL VE TARİHİ GÜZELLİKLER

Eşsiz güzellikteki Çamlık Milli Parkı ülkemizin ilk Milli Parkıdır. İlimiz, Kazankaya Kanyonu, Sarıkaya Roma Hamamı, Kerkenes Harabeleri, Çeşka Yeraltı Şehri gibi çok sayıda tarihi değerimize ve doğal güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır.

YAŞAM

İlimiz Türkiye’nin suç oranı en düşük illerinin başında gelmektedir. Size huzurlu, güvenli ve ekonomik bir şehirde yaşama imkânı sunmaktadır.

ULAŞIM

Anadolu’nun merkezinde büyük kentlerle geçiş yollarının ortasında, ülkemizin her yerine karayolu ile rahatça ulaşabileceğiniz, ayrıca yapımı devam eden Yüksek Hızlı Treni ile çok yakın bir gelecekte metropollere dakikalar içerisinde ulaşabileceğiniz bir kentte yaşama imkanı vaat ediyoruz.

GENÇ VE DİNAMİK AKADEMİK KADRO

928 kişilik genç, dinamik ve idealist bir kadrodan oluşan,Türkiye’nin büyük merkez üniversitelerinde yetişmiş akademik personelimizle sizleri tüm bilim dallarında en yüksek akademik hedeflere ulaştırmak için çalışıyoruz.

ÖĞRENCİ SAYISI

Türkiye’nin her yerinden ve dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen 20 binin üzerinde öğrencimize ev sahipliği yapıyoruz.

KAMPÜS

4 bin 100 dekar alana kurulu, modern sosyal donatılara sahip ve öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda her geçen gün hızla geliştirdiğimiz kampüsümüzde sizinle buluşmak için sabırsızlanıyoruz.

BARINMA İMKANLARI

Öğrencilerimiz 24 saat sıcak suya, sınırsız internet bağlantısına, az sayıda öğrencinin birlikte kalmasını sağlayan en modern imkanlara sahip devlet yurtlarında en yüksek oranda barınma imkânına sahiptir.

EĞİTİM ÖĞRETİM

Üniversitemizde hedefleriniz doğrultusunda Çift Anadal ve Yandal eğitim imkânına sahip olacaksınız.

YABANCI DİL ÖĞRETİMİ

İngilizce Hazırlık eğitiminin zorunlu olmadığı lisans programlarına yerleşen öğrencilerimizden dileyen öğrencilerimiz Yabancı Diller Yüksekokulumuz ve alanında donanımlı personelimiz tarafından sunulan İngilizce Hazırlık Programına katılarak en modern yöntemlerle yapılandırılmış etkin dil öğretimimizden faydalanarak kendilerini geleceğe hazırlayabilirler.

PEDAGOJİK FORMASYON

Mezunlarımıza Pedagojik Formasyon eğitimi veriyoruz. Böylelikle öğretmen olmak isteyen mezunlarımızın hayallerine ulaşmak için gerekli basamakları tırmanmalarına olanak sağlıyoruz.

DİPLOMA EKİ

Diplomalarımız Avrupa’da prestij sahibidir ve hem uluslararası üniversitelerde eğitimlerini devam ettirmek isteyen hem de Avrupa’da çalışmak isteyen mezunlarımız üniversitemiz diplomalarıyla itibar görmektedir.

ULUSLARARASILAŞMA ÇALIŞMALARI

Yurt içinde katıldığımız çok sayıda eğitim ve tanıtım fuarı yanında son yıllarda yurt dışı eğitim ve tanıtım fuarlarına da katılıyoruz. Sayıları her geçen yıl artan uluslararası uyruklu öğrencilerimiz bizi bu fuarlarda tanıyarak üniversitemize gelirken biz de yurt dışında kendi üniversitemizi daha görünür ve tanınır hale getiriyoruz.

İHTİSASLAŞMA ÇALIŞMALARI

Bütün Türkiye’deki 15 ihtisas üniversitesinden biri olduk. “Endüstriyel Kenevir” alanında YÖK tarafından belirlenen “İhtisaslaşan Üniversiteler” arasında yerimizi aldık.

KALİTE POLİTİKASI

Öğrencilerimiz bütün süreç ve faaliyetlerimizin odak noktasındadır. Kalite politikası anlayışımız öğrenci merkezlidir. Bu nedenle, Yozgat Bozok Üniversitesi olarak ilk hedefimiz öğrencilerimize sayısız imkânlar sunmaktır.

BİZE ULAŞABİLECEĞİNİZ ADRESLER

0354 242 10 66 0354 242 10 64 /bozokuniversitesi